Na Severný pól

Ospravedlňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Popis

Cesta okolo sveta je jednoduchšia ako cestana Severný pól. vám opäť vďaka svojim skúsenostiam umožňujezúčastniť sa na exkluzívnej ceste, ktorú ročne absolvuje len zopár ľudíz celého sveta. Ľadoborec, ktorý nás dostane na vrchol zemegule, kdesi skočíme do ľadovej vody. Fantastické safari, ktoré sprevádza plavbua kulinárske hody na palube. Severný pól je cool!

1. deň:

Odlet 10:20 a prílet do OSLO 12:50 (priamy let), hlavného mesta Nórska. Ulica Karla Johana - hlavná tepna mesta, ktorá je pomenovaná podľa francúzskeho maršala z napoleonských čias a zároveň švédskeho korunného princa. Kráľovský palác Slottet, ktorý mestu dominuje a mohutná červená Radnica nad prístavom. Moderná časť prístavu Aker Brygge a stredoveká pevnosť Akershus. Národná galéria s obrazmi najznámejšieho nórskeho maliara Edvarda Muncha. Výhľad na mesto zo strechy prekrásnej modernej opery, kam sa mladí Nóri prichádzajú zasnúbiť. Pre záujemcov večera v prvej dvojmichelinovskej reštaurácii v Škandinávii alebo inej špičkovej reštaurácii v centre mesta, respektíve zábava v nočných kluboch jedného z najdrahších miest našej planéty.

2. deň:

Ranný odlet (9:20) na ďaleký sever. Severný polárny kruh, pre iných dôvod merať cestu do Škandinávie, nechávame ďaleko za sebou. Prílet 11:30, sme v nórskom Laponsku a vyrážame. Prekročíme nórsko-fínsko hranicu k najväčšiemu jazeru Laponska INARI. Okolo tohto bájneho jazera krajinou sobov a Laponcov do srdca fínskych Laponcov – Samov. Ako žijú? Prečítajte si článok Ľuboša Fellnera Prečo ísť do Laponska a dozviete sa viac. Okolo nádherných fjordov, farebných, drevených dediniek kde sa sušia tradične tresky, cez tunely vysekané v skalách mierime na Severný mys, na NORDKAPP. Najsevernejší bod kontinentálnej Európy, resp. 300 metrov vysoká skala oddeľujúca Atlantický oceán od Severného ľadového oceánu. Magický, nádherný bod, kde pravý cestovateľ musí raz za život stáť. Noc v jednom z najsevernejších hotelov sveta.

3. deň:

Cez nedozernú tundru smerujeme do srdca nórskeho Laponska. KARASJOK – sídlo prvého laponského parlamentu na svete, ktorý má chrániť identitu Laponcov, dlho v Nórsku utláčaných. V roku 1886 tu bola nameraná najnižšia teplota v histórii Nórska – mínus 51,4 stupňa. Obed vo výbornej reštaurácii, kde ochutnáte sobie mäso a tradičné laponské špeciality. Zastavíme sa aj v laponskom skanzene, kde sa o živote Laponcov dozviete všetko. Príchod do Kirkenesu, kde 400 km za polárnym kruhom slnko nezájde za obzor 70 dní. Chceme sa saunovať a oslavovať život a svetlo s Laponcami. Dlhá noc..

4. deň:

Kirkenes bol spolu s Drážďanmi mestom, ktoré zažilo počas druhej svetovej vojny najviac leteckých náletov. Smerujeme do prístavu, kde sa stretneme s jedným z najnebezpečnejších povolaní sveta – lovcami kráľovských krabov, ťažkých až 5 kg. Následne si vychutnáme preslávenú krabiu polievku. Posledný nórsky obed a potom sa okolo nás všetko zmení. 14:00 opúšťame možno najbohatšiu krajinu sveta, prekračujeme hranicu a päť hodín putujeme veľmi zaujímavou cestou cez polostrov Koľa krížom cez jednu z najodľahlejších častí Ruska. Nedozerné lesy, jazerá a ostnaté drôty. Príchod do Murmansku, najväčšieho mesta sveta ležiaceho za polárnym kruhom. Prespíme v absolútnom centre v jednom z dvoch najlepších hotelov mesta. Vodka a losos na večeru, brífing pred zajtrajším nalodením.

5. deň:

Prehliadka exotickej metropoly severného Ruska, Prospekt Lenina s veľkou sochou tohto vodcu proletariátu. Špeciálnou dopravou sa prepravíme do hyperstráženého objektu Rosatomflotu. Nalodenie, uvítací drink. Na to, že ide o expedičnú loď, je komfort výnimočný a kajuty priestranné. Naše kajuty sú štandardné, s dvoma pohodlnými posteľami, písacím stolom, skriňami, dostatočným úložným priestorom a všetky CK kajuty sú aj v roku 2014 vybavené oknom. Nejde o vnútorné kajuty, ale o vonkajšie a keďže počas plavby bude svetlo Vy môžete priamo z kajuty pozorovať tu krásu okolo seba. Každá naša kajuta má sprchu. Jedáleň je veľká a na expedičnú loď luxusná. Podávajú sa medzinárodné jedlá, inšpirované francúzskou, talianskou a ruskou kuchyňou. Počas plavby Vás obslúžia aj na palube a v bare je široký výber nápojov, ako sa na ruskú loď patrí. Kedysi sme ponúkali ľadoborec Yamal, no ten sme teraz vymenili za tú najlepšiu loď sveta za ľadoborec 50 let Pobedy. Naša loď je najväčším a najdokonalejším arktickým atómovým ľadoborcom na svete s dvoma motormi s neuveriteľným výkonom chladenými morskou studenou vodou. Počas plavby Váš sprievodca vybaví exkurziu v strojovni. Čakáme na príliv, lebo lode dokážu z Murmanska vyplávať, iba ak je hladina vo fjorde vysoká . Kocháme sa loďou, prvé dotyky, prehliadka lode. Prvý obed na lodi, ktorý nám ukáže ako luxusne si tu budeme žiť. Môžete mať rôzne druhy servisu, my máme ten najlepší. Bufetový stôl, ale aj servírované jedlá a každý deň možnosť vybrať si z viacerých exkluzívnych menu. Práve sa plavíme sa okolo polostrova Koľa. Pozemnú časť exotickej expedície vystriedala tá morská.

6. deň:

BARENTSOVE MORE: rýchlosťou 21 uzlov vyrážame na sever. Presný plán plavby závisí od počasia a neskôr ľadu. Pozorovanie vtákov, veľrýb. Zoznámime sa s loďou, so záchrannými člnmi, predstavenie posádky na čele s kapitánom. Dmitrij Lobusov CK veľmi dobre pozná. Vrcholom dňa bude prehliadka strojovne a absolvujeme cvičenia s vrtuľníkom. Loď má dvojitý oceľový trup a pod ľad pred sebou vháňa horúcu vodu. Mobilný signál sa dnes stratí a ostane nám iba lodný satelitný telefón. Prednášky, ktoré simultánne prekladá Váš slovenský sprievodca. Plávanie v bazéne alebo sauna? Všetko už v cene.

7. deň:

More sa uzavrie a náš ľadoborec sa cez masívne ľady doslova prehrýza. 75000 konských síl robí divy. Už len pri pozorovaní lode naskakujú zimomriavky a čo tak dať si ešte vrtuľník? Toto je exkluzívny extrakt dobrodružstva. Je veľmi pravdepodobné, že vrtuľník vyskúšame už počas týchto dní. Jeden let máme všetci v cene. Vrtuľník odštartuje priamo z lode a vzlietneme a pod sebou nedozerný ľad, nikde ani živej duše a na bielom podklade sa vyníma naša červená loď. Nádherné fotografie. Až teraz si uvedomíte, ako sme ďaleko od akejkoľvek civilizácie. Obrad otvárania severu. Kapitán dostáva kľúče od Neptuna a my pohár šampanského. Cesta je voľná.

8. deň:

Plavba a fakultatívne výlety a vylodenia.

9. deň:

Plavba a fakultatívne výlety a vylodenia.

10. deň:

SEVERNÝ PÓL: 90° 00 ’00’’a sme tu!!! Vyššie to už nejde. Pokúsime sa nájsť vhodný kusisko ľadu, na ktorý vystúpime a budeme piknikovať priamo na Severnom póle. Zabudnite na Everest, tu ste vyššie. Svet sa háda, či bol na Severnom póle prvý Američan Peary alebo až v roku 1926 nórsky polárnik Roald Amundsen, víťaz v pretekoch o dobytie Južného pólu. Vy sa však dozviete. že ani Amundsen na Severný pól svoju nohu nepoložil a pól iba preletel. Pred 28 rokmi tu stáli sir Edmund Hillary (prvý vystúpil na Mt. Everest) spoločne s Neilom Armstrongom (prvý stál na Mesiaci). Slnko tu vychádza a zapadá iba raz za rok. Koľko je vlastne hodín? V cene tohto zájazdu je aj cesta okolo sveta, či niekoľko ciest okolo sveta... tanečným krokom obehneme okolo zemegule v svetovom rekorde. Pod nami ľad hrubý 2-3 metre, teplota okolo nuly a nižšie vyše 4 km čistého mora. Naše zážitky nám už nikto nezoberie a tieto nepodliehajú devalvácii. Tancujeme tanec okolo sveta a tešíme sa ako deti. Skočíte do vody a pridáte sa k ostatným odvážnym klientom CK? Znie to bláznivo, ale naozaj sa to dá zvládnuť. Bezpečnosť je v CK prvoradá a my máme pre vás zopár rád. Na toto miesto sa nedostane hocikto a my patríme k tým zopár šťastlivcom, ktorým sa to podarilo.

11. deň:

Ruské arktické ostrovy a exotické objavovanie pokračuje. ZEM FRANTIŠKA JOZEFA (190 ostrovov): sme v oblasti starého ľadu, vulkanických kopcov, ľadovcov a ľadopádov. Človek objavil tieto končiny až v roku 1873 a dodnes je veľká časť zo 190 ostrovov nepreskúmaná. Z našich helikoptér si vychutnáte fantasticky neskutočné pohľady na scenériu tejto divočiny. Alebo sa vylodíme na našich expedičných Zodiakoch. Budeme sledovať, či neuvidíme ľadového medveďa, mrožov a vtáčie kolónie. V roku 2013 sme videli medveďov asi dva tucty. Je to úžasný zážitok a Vy spravíte nádherné fotografie. Balvany-gule nájdete iba tu. Rozprávanie o lekárovi Cookovi a polárnikovi a záletníkovi Nansenovi. Zvedavé medvede nám zatiaľ krásne pózujú.

12. deň:

Plavba a fakultatívne vylodenia v zodiakoch a vrtuľníkom.

13. deň:

Plavba a fakultatívne vylodenia v zodiakoch a vrtuľníkom.

14. deň:

Zážitkom je samotná plavba. Skúsení sprievodcovia a lektori nás zavedú do minulosti polárneho bádania a okrem vizuálneho zážitku si domov odnesieme aj vedomosti. Bude o čom rozprávať a možno sa práve tu vytvorí výnimočná partia a nové priateľstvá. Veď kto sa už na túto cestu vydá. Je v tom poriadna dávka svojhlavosti, recesie, túžby po výnimočnosti a originalite. Toto vyselektuje našu posádku! Dostávame sa do Barentsovho mora a lúčime sa so spolucestovateľmi. Patríte k malej skupinke ľudí, ktorí stáli na najsevernejšom bode našej planéty. Patrične to oslávime. Návrat do Murmansku a letíme domov. Už viete, kam chodia medvede spávať?

15. deň:

Zážitkom je samotná plavba. Skúsení sprievodcovia a lektori nás zavedú do minulosti polárneho bádania a okrem vizuálneho zážitku si domov odnesieme aj vedomosti. Bude o čom rozprávať a možno sa práve tu vytvorí výnimočná partia a nové priateľstvá. Veď kto sa už na túto cestu vydá. Je v tom poriadna dávka svojhlavosti, recesie, túžby po výnimočnosti a originalite. Toto vyselektuje našu posádku! Dostávame sa do Barentsovho mora a lúčime sa so spolucestovateľmi. Patríte k malej skupinke ľudí, ktorí stáli na najsevernejšom bode našej planéty. Patrične to oslávime. Návrat do Murmansku a letíme domov. Už viete, kam chodia medvede spávať?

16. deň:

Zážitkom je samotná plavba. Skúsení sprievodcovia a lektori nás zavedú do minulosti polárneho bádania a okrem vizuálneho zážitku si domov odnesieme aj vedomosti. Bude o čom rozprávať a možno sa práve tu vytvorí výnimočná partia a nové priateľstvá. Veď kto sa už na túto cestu vydá. Je v tom poriadna dávka svojhlavosti, recesie, túžby po výnimočnosti a originalite. Toto vyselektuje našu posádku! Dostávame sa do Barentsovho mora a lúčime sa so spolucestovateľmi. Patríte k malej skupinke ľudí, ktorí stáli na najsevernejšom bode našej planéty. Patrične to oslávime. Návrat do Murmansku a letíme domov. Už viete, kam chodia medvede spávať?

17. deň:

Zážitkom je samotná plavba. Skúsení sprievodcovia a lektori nás zavedú do minulosti polárneho bádania a okrem vizuálneho zážitku si domov odnesieme aj vedomosti. Bude o čom rozprávať a možno sa práve tu vytvorí výnimočná partia a nové priateľstvá. Veď kto sa už na túto cestu vydá. Je v tom poriadna dávka svojhlavosti, recesie, túžby po výnimočnosti a originalite. Toto vyselektuje našu posádku! Dostávame sa do Barentsovho mora a lúčime sa so spolucestovateľmi. Patríte k malej skupinke ľudí, ktorí stáli na najsevernejšom bode našej planéty. Patrične to oslávime. Návrat do Murmansku a letíme domov. Už viete, kam chodia medvede spávať?

18. deň:

Príchod domov.

Rýchla správa

Prosím, vyplňte všetky povinné polia.

E-mail je v nesprávnom formáte.

Telefón je v nesprávnom tvare, doporučujeme tvar "+421 9xx xxx xxx".

edovolenky.sk - všetky dovolenky na jednom mieste.
Sme skúsený tím odborníkov,
ktorý tu je pre vás už od roku 2009.

rozšírené vyhľadávanie

nerozhoduje

nerozhoduje

rozšírené vyhľadávanie