Cesta okolo sveta lietadlom - 7 divov sveta

Ospravedlňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Popis

Cesta okolo sveta vo vlastnom lietadle. 7 divov sveta s najlepšími sprievodcami na svete. Vlastné sedadlo, vlastná letuška, vlastný kapitán, vlastný sprievodca. Súkromná cesta dostupná pre každého po fascinujúcich miestach na našej planéte. 25 ročné know how Vašej obľúbenej cestovky, ktorá realizovala cesty okolo sveta ešte v minulom storočí.

1. deň:

Na letisku stojí Vaše lietadlo. Všetko je pripravené na Vašu cestu okolo sveta súkromným lietadlom. Vaše miesto, Váš kapitán, Váš sprievodca, Vaša cesta. CK sprievodcovia, ktorí sú studnicou vedomostí a zážitkov sú pripravení byť s Vami a odpovedať na každú otázku. Do krajín kam cestujete cestujú s klientmi po celý rok a na každom kontinente budete mať svojho CK sprievodcu. 6 špičkových ľudí sa bude starať o Vaše pohodlie. Vedeli ste, že všetky slovenské cesty okolo sveta sprevádzajú CK sprievodcovia? Náš prvý let smeruje ponad Stredozemné more až na brehy Červeného mora. Pristávame v jordánskom hašemitskom kráľovstve. Aqaba. Miesto kde sa stretávajú hranice štyroch štátov. Noc na brehu Červeného mora.

2. deň:

Petra. Švajčiarsky cestovateľ Burckhardt objavil toto mesto v prestrojení v roku 1812. Tajomnú, ba priam magickú atmosféru si mesto udržalo dodnes. Splnený sen. Celodenná prehliada Petry, ktorá je ukrytá hlboko v horách, ktorým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžišovho brata. Cez legendárny kaňon sa dostaneme pred červenú pokladnicu Khazneh, známej z filmu Indiana Jones. Kultúra antického kmeňa Nabatejcov sa nám ukáže v celej kráse. Mesto mŕtvych, kolonády, divadlo a do toho hra svetla na červenom pieskovci sa postarajú o nádherné zábery. Aktívnejší vystúpia až na úplný koniec k najväčšej pamiatke Al Deir. Vo vstupných dverách, ktoré sú vysoké 8 metrov sa budete cítiť ako mravec. V cene vstupného je aj romantická jazda na koni. Cez siq sa vrátime späť a zatvoríme za Petrou dvere. Ostane skrytá v týchto tichých, červených horách. Trekking k Áronovej hrobke. Ide o maximálnu špecialitu pre zdatných. Manželka môže ísť klasickú prehliadku Petry a zdatnejší môžu vyraziť na celodenný treking na najvyššiu horu v okolí. Popis o čo ide nájdete na našom fóre: https://ck.sk/forum/famozny-trekking-v-petre Šibačka a kúpanie v hotelovom bazéne. Zážitok: Treking k hrobke Árona

3. deň:

Odlepíme sa z horúceho asfaltu a ponad Indický oceán preletíme do najfarebnejšej krajiny sveta. Neuveriteľná India. Krajina s najstarším náboženstvom na svete a s takým množstvom tisícročných skúseností a zvykov aké nenájdete nikde inde. Možno práve tu po výklade našich odborných sprievodcov dostanete na Indiu ešte väčšiu chuť. Ruch veľkomesta s menom Dillí. Od najväčšej mešity Indie sa predierame na rikšiach najužšími uličkami Starého Dílí cez trhy s látkami, korením a zlatom. Vstúpime do chrámu sikhov, ktorí ho strážia v turbanoch s kópiami v rukách. Denne do svätej gurudvári prichádzajú desaťtisíce pútnikov, ktorí dostanú zadarmo najesť. Pomôžete piecť chleba, či pripravovať národné jedlo dal bath? Máme prístup až do kuchyne, veď CK sem chodí už 25 rokov a poznajú nás tu. Hudba, magično, z mystickej atmosféry budete nadšení. Prenocujete v posteli maharadžov? Zážitok: Spanilá jazda rikšou naprieč Dillí.

4. deň:

Tádž Mahál! Kvôli nemu sme sem prišli. Najkrajšia stavba postavená z čistej lásky umocnená mramorom a dotvorená polodrahokamami. Do taj Mahalu vstúpime ako prví a práve teraz ráno urobíte tie najlepšie fotografie. Naplno si vychutnáme prechádzky záhradami, nafotíme si túto geniálnu stavbu takmer z každej strany a na stenách vychutnáme majstrovstvo ľudí, ktorí takéto niečo dokázali v 17.storočí vytvoriť. Neuveriteľný pohľad. Šáh Jahan a jeho milovaná Mumtáz. Samotná stavba vyzerá dokonale z 5cm či z piatich kilometrov.Zážitok: V bielom oblečení v bielom Taj Mahale.

5. deň:

India je druhá najľudnatejšia krajina sveta a predbehla ju iba jedna. Majestátna Čína. Tieto dva giganty od seba oddeľujú mamutie Himaláje. Z Dillí preletíme ponad Gangu, okolo Himalájí až do čínskeho Pekingu. Hlavné mesto ríše stredu. Pekinská kačka a gurmánska ulica Wangfujing. Porovnajte to s Indiou. Čo Vás oslovuje viac?Zážitok: Súťaž v jedení škorpiónov.

6. deň:

Veľký čínsky múr. Je viditeľný z mesiaca? Rachot Pekingu necháme za sebou a cez priesmyk Juyongguang s nádhernou vyhliadkou sa blížime k múru. K vstupu na Juyongguang prichádzame o 9:10 ráno. Zdoláme stovky schodov, ale námaha stojí zato. Pôjdete doprava či doľava? Kedysi severnú hranicu Číny chránili tisíce kilometrov takejto obrovskej hradby. Už pred 2200 rokmi poznali múr, no tento posledný stavala dynastia Ming pred Mongolmi či nomádmi zo severných stepí. Koľkokrát ho človek videl na obrázkoch? Teraz stojíme priamo na ňom a kráčame vyššie a vyššie. Vysoké schody nás trochu spomaľujú, pot z nás tečie doslova prúdom, ale ten zážitok z toho, že múr je len a len pre nás je na nezaplatenie. Stúpame k strážnym vežiam, no krásne je len tak si sadnúť na múr a sledovať okolie, kde je zasadený do nádherných zelených hôr. Tu človek vie, že cesta okolo sveta stojí za to! Po čínskom múre sa ponoríme do tajov čajového obradu, ochutnáme niekoľko druhov čínskych čajov a ochutnáme sečuánsku kuchyňu. Okrúhly stôl, vlastný salónik a niekoľko jedál od tradičného kung pao, cez kačku, hovädzie na zelenine až po fazuľkový šalát s mäsom, dusené hríby a samozrejme kopec ryže. Po návrate nás čaká námestie Tiananmen. Na prvý nádych námestie v sebe ukrýva monumentalitu. Obrovské stavby ozdobené hviezdami, čínskymi vlajkami a na jeho konci brána Tiananmen s portrétom človeka, ktorý v roku 1949 zmenil celú Čínu. Tiananmen je najväčším námestím sveta. Večerný Peking sme si užijeme na exotickej nákupnej ulici Wangfujing, kde dostať ochutnať azda úplne všetko. Ochutnali ste už morského koníka? Morskú hviezdicu? Škorpiónov? Tak ste na správnej adrese. Okrem toho ako dezert podávajú kobylky, priadky morušové či šváby. Aj u nás sa našli odvážlivci, ktorý vedia porovnať rozdiel medzi maličkými škorpiónmi a tými veľkými, čiernymi, z akých by mal človek vo voľnej prírode rešpekt. Zážitok: Sánkovanie na Veľkom čínskom múre

7. deň:

Letíme ďalej na sever. Pristávame priamo na ohnivom kruhu. Kamčatka. Petropavlovsk Kamčatskij mesto založené dánskym moreplavcom Vitusom Beringom. Meno mu dali lode Sv. Pavol a sv. Peter. Kamčatka je obkolesená sopkami a drsným oceánom. Vyskúšate najväčšiu delikatesu na svete, červeného kráľovského kamčatského kraba?Zážitok: Najväčší krab na svete.

8. deň:

Pred nami je Pacifik. Najväčšia masa vody na planéte Zem. Nespútaná sila a energia, monštrum, ktoré ovplyvňuje počasie a život. Preletíme ponad Tichý oceán a hlavne získame deň života späť keďže sme preleteli ponad dátumovú hranicu. Opäť máme siedmy deň. Mal niekto narodeniny? Tak ich má opäť. Z Vancouveru preletíme ponad Mt. St. Helens a USA až do strednej Ameriky, na zlatisté pobrežie Karibiku. Naše lietadlo pristáva v ríši Mayov. Riviéra po ktorej sa prechádzala jedna z technicky najvyspelejších civilizácií. Mayovia. Transfer do hotelov podľa výberu a relax all inclusive s nohami v teplom piesku.Zážitok: Prelet ponad dátumovú hranicu. Viete ako ďaleko sú od seba USA a Rusko?

9. deň:

Zabudnime na lietadlo a oddychujeme na pláži. Cesta okolo sveta je v polovičke a nezaškodí teplý Karibik. Vychutnajte si kvalitné all inclusive a vyskúšajte čokoládu a guacamole tak ako to robili už Mayovia. Zážitok: Čokoláda mayan style.

10. deň:

Div štvrtý. Chichen Itza. Neprestávame sa diviť. Luxus nášho hotela vymeníme za ešte luxusnejšiu vec. Zážitok. Jedno z najväčších miest mayskej civilizácie Chichen Itza uchváti Vašu predstavivosť. V meste žilo viacero kultúr a aj preto je iné ako ostatné mayské pamiatky. Majestátny Kukulkánov chrám v ktorom bol slávny trón s jaguárom. Legendárny operený had bol priamo spojení s chrámom a pyramída vzbudzovala u veriacich úžas. Okolie Kukulkánovej pyramídy nie je o nič horšie a už názvy evokujú zimomriavky. Chrám jaguára, chrám bradatého muža, chrám bojovníkov, slimák či Akab Dzib a ďalšie. Nakunete do cenote sagrado t.j. posvätného obetného cenote? Vedeli ste, že s najväčšou pravdepodobnosťou obrovské cenote je aj priamo pod Kukulkánovou pyramídou? Pokúsime sa dostať pod kožu mystériu Mayov.Zážitok: Obeta mayským bohom.

11. deň:

Máme ešte jeden deň na pláži. Alebo Vás baví poznávať? Poďte s Vašim sprievodcom k jedinej pyramíde na brehu mora Tulum a okúpte sa v cenotes. Cenotes vznikli potom, ako našu planétu trafil meteorit a nastala doba ľadová. Nám je aktuálne riadne horúco. Záver dňa s vôňou tequily a jemným máyskym vánkom.Zážitok: Kúpanie sa v cenotes

12. deň:

Z Karibiku letíte do južnej Ameriky kde nás čaká ďalšia majestátna civilizácia. Peru. Metropola Lima bude našou prvou zastávkou. Odtiaľto vyrážali španielski conquistadori na ďalšie výpravy smerom na juh kontinentu. Neskôr pristaneme v nádhernom Cuzcu, ktoré skrýva.....Zážitok: Majestátne Andy.

13. deň:

Nasadáme na luxusný vlak, ktorý nás berie až do Aguas Calientes. Zelené hory a divoká rieka Urubamba. Inti, boh slnka je na našej strane. Už s prvými pohľadmi ostanete bez slov. Úžasné mesto hlboko v horách, ktoré Španieli nikdy nenašli a vďaka tomu nedobili. Zachovalé stavby, pobehujúce a pózujúce lamy. Toto nestačí vidieť na fotkách, to musí človek zažiť. Po prehliadke samotného mesta sa vydáme ešte smerom k Puerta del Sol, k Slnečnej bráne, ležiacej nad mestom, z ktorej výhľad je odmenou za celú námahu. Schody, stúpajúca rovinka, schody, stúpajúca rovinka, takto takmer hodinu. Nevadí, vládzeme, a takmer všetci stúpame hore. Už len kúsok, ešte posledná zákruta, posledné schody ... a sme tam!! A práve tam hore, na tomto mieste pri Slnečnej bráne, uvidíte ľudí, ktorí prekonali ďalšiu svoju métu, unavených, šťastných a s tým najúprimnejším úsmevom. Magické miesto, ktoré zasiahne každého. Predstavte si ako sa musel zatváriť Hiram Bingham keď mesto objavil. Skúsite posunúť kameň Intihuatana?Zážitok: Šťastie pri slnečnej bráne.

14. deň:

Návrat do Limy a prelet ponad Andy a Amazonský prales až na pobrežie Atlantiku. Na jeho brehoch nás víta Kristus. Vitajte v Rio de Janeiro. Caipirinha priamo na pláži Copacabana.

15. deň:

710 metrov vysoká hora Corcovado, ktorej dominuje 30 metrov vysoká socha Krista Spasiteľa. Rio de Janeiro mesto farieb a jedno z najkrajších veľkomiest na svete. Už ho prekoná azda iba Nitra či Kapské mesto. Zelené, bujné lesy, ligotajúci sa Atlantik a 24/7 fungujúce mesto. Samozrejme mu venujeme celý deň. Vyvezieme sa vláčikom ku Kristovi, lanovkou na Cukrovú Homoľu, kde niekto kedysi napísal: Prišiel som do Ria zomrieť. Keď som uvidel toto, rozhodol som sa žiť. Pochopíte prečo. Maracana, Sambodróm a centrum nového Ria. Pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo. To všetko v cene Vašej cesty! Odkiaľ je na Rio krajší pohľad? Strávite večer v samba klube v Lape? Inak, viete kto vymyslel panorámu? https://www.ck.sk/forum/kto-vymyslel-panoramu-musel-byt-z-riaZážitok: Prejdite Riom ako klasický cariocas, bicyklom.

16. deň:

Zostaneme verní Atlantickým plážam akurát preletíme trochu bližšie k rovníku. Fortaleza a jej slávne pláže Futuro, Iracema a Mucuripe. Tu kdesi vznikla brazílska plážová kultúra. Nevynecháme lokálnu kuchyňu a jej špeciality ako baiao de dois, tapiocu či steak moqueca. Naša cesta sa pomaly ale iste chýli ku koncu a táto noc bude veľmi dlhá. Tradičná lokálna hudba forró Vám bude dlho znieť v ušiach...spolu so šumom mora a pieskom.Zážitok: Plážová rally na pláži Futuro

17. deň:

Z brazílskej pláže sa ťažko odchádza a tak tu strávime ešte jeden deň. Ak už máte pláže dosť vyrazíme pomedzi farebné domy koloniálnej Fortalezy. Dáte prednosť nákupom na lokálnom mercade alebo v modernom nákupnom centre? Kultúru si priblížime v múzeu Ceará a za dobrý let domov sa pomodlíme v kostole našej panny z Libanonu, úžasnom melchitskom kostole.

18. deň:

Pripútajte sa prosím. Čaká nás prelet ponad Atlantik a podvečer pristávame v Ríme. Bývalé hlavné mesto sveta nič neostáva dlžné svojej povesti a patrí jednoznačne medzi najfascinujúcejšie mestá sveta. Dokonale odetí Taliani, módne značky na ktoré sa pozerajú Romulus, Rémus a dávni cisári, tribúni či plebejci. Rím to je jeden príbeh za druhým občas prehlušený mopedom či spevom futbalových fanúšikov, avšak nikdy nekončiaci. Sme v Európe a čaká nás jednoduchá, dokonalá talianska večera. To sa dá len tu.Zážitok: Mopedom pomedzi fiatky.

19. deň:

Aréna pre gladiátorov kam sa zmestilo 50-80 tisíc divákov...champions league starej doby. Prázdniny v Ríme. Romulus a Remus založili na siedmich kopcoch mesto, ktorému možno právom patrí prívlastok „večné“. Koloseum, Fontána di Trevi, Španielske schody, Forum Romanum, Pantheon. Baziliky, katedrály, paláce, gladiátori. Deň nabitý poznaním a dojmami. Večerný triumfálny prílet do Bratislavy. Dali sme to.

Rýchla správa

Prosím, vyplňte všetky povinné polia.

E-mail je v nesprávnom formáte.

Telefón je v nesprávnom tvare, doporučujeme tvar "+421 9xx xxx xxx".

edovolenky.sk - všetky dovolenky na jednom mieste.
Sme skúsený tím odborníkov,
ktorý tu je pre vás už od roku 2009.

rozšírené vyhľadávanie

nerozhoduje

nerozhoduje

rozšírené vyhľadávanie