Panorámy juhozápadu / Southwestern Panoramas

USA

Ospravedlňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Popis

Začiatok a koniec: Štart – San Francisco Koniec - Los Angeles

Dĺžka: 13 dní / 12 nocí

Nástup: Denne od 01.04.2019 - 31.03.2020 (na vyžiadanie kalkulácia nástupu v ľubovoľný deň, mimo predom uvedených termínov)

Cena zahŕňa:

• Ubytovanie na 12 nocí vhoteloch vrátane miestnych taxi a poplatkov

• Sprievodca jednotlivýmiatrakciami (elektronická verzia)

Cena nezahŕňa:

• Letenky (na vyžiadanie za príplatok podľa aktuálnej cenovej ponuky leteckých spoločností)

• Prenájom auta

• Cestné mýto

• Poplatky za parkovisko

• Vstupné do/na atrakciektoré nie sú predplatené v programe

• Poplatky za národnéparky

• Sprievodcu jednotlivýmiatrakciami v tlačenej podobe

Prehľad programu: Na tejto prehliadke preskúmate scénické pobrežie Tichého oceánuKalifornie jazdou smerom na východ od San Francisca. Pokračujete do Nevady, kdenavštívite Yosemitský národný park na ceste k vzrušeniu v Las Vegas. Prednávratom do Los Angeles cestou cez Grand Canyon na Vás ešte čakajú dvanajlepšie národné parky v štáte Utah.

San Francisco | Yosemitský národný park | Death Valley | Las Vegas |Národný park Zion | Národný park Bryce Canyon | Národný park Arches | Národnýpark Canyonlands | Durango | Canyon deChelly | Národný park Grand Canyon | hrad PMontezuma | Phoenix | Palm Springs | LosAngeles

Self-drive ponuky sú flexibilné v nasledujúcich bodoch:

• Doplnkové noci môžu byťpridané len do existujúcich miest prespania a hotelov.

• Vybrané hotely môžu byťnahradené inými hotelmi ak patria do tej istej siete hotelov.

• Precenenie možno urobiťlen do času potvrdenia rezervácie = do zaplatenia.

Deti a Maximálne obsadenie:

• Detské ceny platia prevekové skupiny do 16 rokov pri využití existujúcich postelí.

• Maximálne obsadenie sú 4osoby/izba (dospelí, dospelí s deťmi) pri využití existujúcich postelí.

DENNÝ ITINERÁR

Deň 01: Príchod do San Francisca, CA

Príchod na medzinárodné letisko v San Franciscu, San José alebo Sacramento a presun do hotela v San Franciscu.San Francisco je jedno z najkrajších miest Spojených štátov. Je to kompaktné aotvorené mesto, kde centrálne ulice rastú do výšok v závratných uhloch aodhaľujú úžasný výhľad na mesto, záliv aj mimo neho. San Francisco pulzujekultúrou a je etnicky rôznorodé; v dôsledku čoho sa vyvinulo v mestský klenotkalifornského pobrežia. Veľmi typickým pre toto mesto sú lanovky a rady domovpostavených vo viktoriánskom štýle. San Francisco je zároveň domovomnajväčšieho China Townu mimo Číny.

Ubytovanie:

(STD) Best Western Plus Americania alebo podobný (2 noci)

(SUP) Carriage Inn alebo podobný (2 noci)

Deň 02: San Francisco, CA

Dnes máte možnosť si užiť veľa pamiatok a zvukov San Francisca.Odporúčame zviezť sa lanovkou z Fisherman Wharf pre nákupy, dobré jedlo azábavu. Ďalším veľkým lákadlom je Alcatraz, malý ostrov ležiaci v strede zátokySan Francisco. Ostrov slúžil postupne ako maják, vojenské opevnenie a nakoniecako federálna väznica až do roku 1963. Strážcovia poskytujú vynikajúceprehliadky popisujúce históriu a legendy, ktoré obklopujú „skalu“. Strávte deňv parku Golden Gate, ktorý ponúka desiatky zábavných atrakcií. Najlepšímipamiatkami sú Conservatory of Flowers a japonská čajová záhrada. Nenechajte siujsť miestne sídlo stáda byvolov. Dnešný večer sa môžete najesť v jednej zmnohých výrazných štvrtí San Francisca. Od Chinatownu k talianskej Severnejpláži, každá štvrť má vlastnú osobitú kultúru a kuchyňu.

Deň 03: San Francisco – Yosemitský národný park, CA (188 ml/ 301 km)

Nechajte ruch San Franisca za sebou a choďte do Yosemitského národnéhoparku. Nápadná krása parku sa rozprestiera od údolia Yosemite, ktorého rovnosťostro kontrastuje s takmer zvislými žulovými stenami. Žulovým skalám, vrátanemonolitu El Capitan, Glacier Point a Half Dome kraľujú vodopády, ktoré sarozprestierajú nad nimi. Údolie Yosemite zahŕňa rozsiahlu vysokohorskúdivočinu, rieky, lúky a háje obrích sekvojí. V Yosemitskej dedine môžetezavítať do návštevníckeho centra kde si môžete pozrieť orientačné filmy,publikácie, divadelné programy a výstavy zobrazujúce miestnu históriu prírody,obyvateľstva a ľudskej aktivity. Samonavádzacie chodníky sú všade v okolí. Indev Yosemitskom parku môžete pozorovať vodopády, navštíviť jazero Mirror a lúkuvo východnom údolí a slávny „Tunnel View“ na Wawona tunel.

Ubytovanie:

(STD & SUP) Cedar Lodge alebo podobný (1 noc)

Deň 04: Yosemite – Death Valley – Las Vegas, NV (435 ml / 696 km)

Opustite oblasť Yosemite a vydajte sa smerom k Nevade. Počas cesty Vámodporúčame sa zastaviť v národnom parku Death Valley. Údolie smrti je púšť spiesočnými dunami, zasneženými horami a viacfarebnými vrstevnatými horninami.Je to tiež jedno z najviac vyprahnutých miest na Zemi a najteplejší a najsuchšínárodný park v rámci Spojených štátov s teplotami dosahujúcimi 134°F (56,6°C) vlete. Je prekvapivé, že priemerné ročné zrážky 2 palce (5cm) sa ukazujú akodostatočné pre viac ako 900 druhov rastlín a živočíchov, ktorým sa darí v tomtodrsnom prostredí. Zastavte sa na vyhliadkach Father Crawley a Zabriskie Pointpre nádherné výhľady na hory Panamint Mountains, piesočnaté duny a FurnaceCreek, ktorý odporúčame aj ako miesto pre ľahký obed. Po obede pokračujtesmerom do Las Vegas, kde Vás čaká prenocovanie. Las Vegas má čo ponúknuťkaždému. Od dych berúcich živých vystúpení po vzrušenie z kasína, život tu bežíod rána do večera. Večer sa prejdite po bulváre las Vegas, známom tiež ako„pás/the strip“, ktorý Vás vtiahne do tohto veľkolepého mesta.

Ubytovanie:

(STD) Gold Coast Hotel alebo podobný (1 noc)

(SUP) Renaissance Las Vegas alebo podobný (1 noc)

Deň 05: Las Vegas – Národný park Zion – Národný park Bryce Canyon, UT(249 ml/ 398 km)

Zanechajte vzrušenie z Las vegas za sebou a vydajte sa smerom k národnémuparku Zion. Privítajú Vás gigantické pieskovcové monolity a započúvate sa dojemného šumenia rieky Virgin. Narrows sú známe úzke kaňony parku Zion. Jedná sao úzke kamenné štrbiny s farebnými pruhmi spôsobenými rokmi zvetrávania pomocouvody, vetra a erózie. Výsledkom je turistický raj. V parku a pozdĺž riekyexistuje celý rad ciest a spevnených chodníkov pre prieskumníkov a turistovvšetkých úrovní. Okrem toho je k dispozícii zadarmo kyvadlová doprava po celomparku. Vďaka nej môžete navštíviť aj ostatné významné pamiatky v parku Zion akoEmerald pools, Weeping Rock alebo Angels Landing. V návštevníckom centredostanete informácie o prehliadkach so sprievodcom a o histórii parku. Naprenocovanie pokračujte k národnému parku Bryce Canyon.

Ubytovanie:

(STD) Bryce View Lodge alebo podobný (1 noc)

(SUP) Best Western Plus Bryce Canyon alebo podobný (1 noc)

Deň 06: Bryce Canyon – Capitol Reef - Canyonladns/pomník Mŕtveho koňa – Moab, UT (278 ml/ 445 km)

Dnes ráno navštívite národný park Bryce Canyon, ktorý obsahuje množstvonarušených farebných skalných útvarov. Tieto skalné veže sa nazývajú hoodoos.Je to ich jedinečnosť, ktorá robí kaňon Bryce zaujímavým oproti ostatným.Svetlo odrážajúce sa od hoodoos v rôznych denných dobách mení farebnú scénuparku. V parku existuje celá rada turistických trás. Jazda na koni je ďalšímpopulárnym spôsobom, ako si možno pozrieť park. Pokračujte cestou do národnéhoparku Capitol Reef. Odtiaľto začína niekoľko populárných turistických chodníkov do vnútrozemia. Následuje národný park Canyonlands, ktorý ponúka možnosť vychutnať si nádherné kaňony, rokliny a údloia vyformované riekou Colorado. Ostrvo v oblohe ponúka najlepšie miesto na výhľady. Vyhraďte si na ávšteu aspoň hodinu a vychutnajte si výhľady počas 34 míľového okruhu počas jazdy autom cez Grand View Point. Veľmi blízko národnému parku Canyonlands sa nachádza štátny park Dead Horse Point vo výške 6.000 stôp nad morom, ktorý ponúka jedinešný pohľad z hora na celý Grand Canyon. Ubytovanie na Vás potom čaká v dedine Moab.

Ubytovanie:

(STD) Big Horn Lodge alebo podobný (1 noc)

(SUP) Moab Downtown alebo podobný (1 noc)

Deň 07: Moab – Národný park Arches – Durango, CO(229 ml/ 366 km)

Hneď ráno navštívte národný park Arches, v ktorom sa nachádza cez 2.000 prírodne stojacich pieskovcových oblúkov, pričom číslo sa mení zo dňa na deň, ako na ne pôsobí vietor a poveternostné vplyvy. Jedným z najznámejších je oblúk Delicate. najlepší výhľad na neho je dole z cesty alebo z turistického chodníka. neskôr pokračujte do mestečka Durango. Toto veľké mesto,zasadené do pohoria San Juan Mountains v juhozápadnom Colorade bolo postavenéako zázemie a stredisko tavenia počas zlatej a striebornej éry.

Ubytovanie:

(STD) Durango Downtown Inn alebo podobný (1 noc)

(SUP) Historic Strater Hotel alebo podobný (1 noc)

Deň 08: Durango – kaňon De Chelly – Monument Valley, UT (252 ml/ 405 km)

Cesta pokračuje na západ návštevou Canyon de Chelly, ktorý je súčasťou rezervácie Navajo. Zastavte sa v návštevníckom centre, prejdite cez Sout Rim z ktorého môžete dosiahnúť Stredoveké ruiny a geologické štruktúry. Tieto historické ruiny boli kedysi domovom indiánskej komunity Anasazi. Odtiaľto máte možnosť zahliadnúť aj Spider Rock; tento geologicky útvar je pieskovcová hora dosahujúca 800 výškových stôp od dna kaňonu a známa sa stala ako kulisa v mnohých televizných inscenáciách.

Ubytovanie:

(STD) Kayenta Monument Valley Inn alebo podobný (1 noc)

(SUP) Goulding´s Lodge alebo podobný (1 noc)

Deň 09: Monument Valley – Page – Grand Canyon (236 ml/ 380 km)

Dnes Vás čaká návšteva Monument Valley. Toto údolie ponúka snáďnajtrvalejšie a najkrajšie obrazy časti Americký západ. Izolované červenéstolové hory obklopené prázdnymi, piesočnatými púšťami boli nafilmované a vyfotografovanénespočetnekrát v priebehu rokov pre potreby filmov, reklamy a rekreačnébrožúry. Kvôli tomuto sa Vám táto oblasť môže zdať celkom známa, dokonca aj naVašej prvej návšteve. Skvelý spôsob preskúmať túto monumentálnu otvorenú púšť s jej jedinečnými pieskovcovými útvarmi je jazda na džípe. Výlet na džípe Vám ponúkne skvelý výhľad na oblasť prechodom všetkými hlavnými miestami a zahŕňa aj návštevu členov miestneho kmeňa Navajo. Zastavte sa na Cameron Trading Post, kde si môžete daťobed a kúpiť výrobky od miestnych indiánskych remeselníkov. Prehliadkapokračuje do Page, kde sa môžete pokochať pohľadom na jazero powell, priehradu Glen Canyon a ďalšou skvelou zastávkou bude Horseshoe Bend. tento podkovitý vyrezávaný meander rieky Colorado je len kúsok od mesta a vedie k nemu turistický chodník, ktorý by Vás mal dostať za hodinu tam aj späť. V ponuke je aj sprevádzaná vychádzka po kaňone Antelope. Prehliadka pokračuje na južnom okraji Grand Canyonu kde môžete navštíviť Desert View,Mather Point, Yavapai a Brigt Angel Lodge. Grand Canyon je jedným zo siedmichprírodných divov sveta.Je to prenádherná roklina vyrezaná riekou Colorado vpriebehu šesť miliónov rokov. Kaňon má výšku medzi 1500 až 2700 metrov nadmorom.

Ubytovanie:

(STD & SUP) Grand Canyon Lodge* alebo podobný (1 noc)

* Ubytovanie priamo v blízkosti parku je dostupné v závislosti odobsadenosti. Včasná rezervácia je zásadná; v opačnom prípade bude poskytnutéubytovanie v podobných ubytovaniach v blízkosti parku

Deň 10: Grand Ganyon – Sedona – hrad Montezuma - Phoenix/Scottsdale, NZ (220 ml/ 352 km)

Po návšteve Grand Canyonu, cesta pokračuje cez scénický Oak Creek Canyondo Sedony na obednú prestávku. Kaňon Oak Creek je nádherná 16 míľ dlhátiesňava s potokmi a vodopádmi medzi strmými skalnými stenami. Poobedepokračujte do hradu Montezuma, ktorý tvorí súbor zachovaných obydlí, nachádzajúcich sa v Camp verde v Arizone a ktoré boli postavené a používané ľuďmi Sinagua, predkolumbovskou kultúrou úzko súvisiacou s Hokoham a inými pôvodnými obyvateľmi juhozápadných Spojených štátov, medzi rokmi 1100 až 1425 nl. Hlavná konštrukcia pozostáva z 5 poschodí a 20 izieb a bola postavená v priebehu 3 storočí. Večer Vás čaká návšteva starého mestaoblasti Scottsdale. Okrem niekoľkých galérii a exkluzívnych obchodov, nájdetetu vynikajúcu zbierku umenia a remesiel na predaj z Juhozápadu alebo odrodených Američanov. Kuchyňu tohto regiónu si vychutnáte v niektorej z mnohýchreštaurácii.

Ubytovanie:

(STD) Holiday Inn North Phoenix alebo podobný (1 noc)

(SUP) Embassy Suites Phoenix alebo podobný (1 noc)

Deň 11: Phoenix/Scottsdale – Palm Springs – Los Angeles, CA (374 ml/ 598km)

Nechajte mesto Scottsdale za sebou a namierte si to smerom na západ k LosAngeles cez malebnú púštnu krajinu, kde narazíte na exkluzívne letovisko PalmSprings. Nachádza sa v tieni kopca San Jacinto a slúži ako ihrisko prebohatých a slávnych; prekypuje bujnou poľnohospodárskou pôdou a pestovanýmigolfovými ihriskami, ktoré nezodpovedajú typickej púštnej krajine okolo.Prevezte sa na Aerial Tramway,populárnej atrakcii, ktorá Vás zavezie z púšte na zasnežené hory. Táto lanovkajazdí na vrchol Mt. San Jacitno. Na vrchole sú turistické chodníky, možná jazdana mulách, kokteilový bar a reštaurácia. Potom pokračujte do Los Angeles, kdeVás čakajú dve noci. Los Angeles je hlavné mesto zábavy Spojených štátov. Je todomov pre slávne filmové hviezdy aj pre neslávny nápis Hollywood pre jeho zásahdo prírody. Je to mesto plné kultúry a šťastia. Táto veľká metropola má mnohoštvrtí s výraznými chuťami a komunitami.

Ubytovanie:

(STD) Best Western Plus Dragon Gate alebo podobný (2 noci)

(SUP)Hollywood Hotel alebo podobný (2 noci)

Deň 12: Los Angeles, CA

Dnes objavíte mesto anjelov. Navštívte slávny a lesklý Hollywood. Urobtesi prechádzku pozdĺž chodníka slávy kde si môžete pripomenúť mena slávnychcelebrít vytesaných do rúžových hviezd. Počas prechádzky navštívte čínskedivadlo Mann, najzachovalejší z filmových palácov z hollywoodskej zlatej éry.Známy je pre otlačky rúk a stôp od viac ako 200 osobností na jeho nádvorí.Nakoniec prejdite Beverly Hills, najznámejšiu štvrť v Spojených štátoch aprezrite si exkluzívne vily známych osobností. Nakúpte na slávnej Rodeo Drive,naobedujte sa vo Venice Beach, kde nájdete slávnu Muscle Beach a v neposlednejrade sa zastavte na slávnom móle Santa Monica, kedysi známom ako „cieľovárovinka“ legendárnej Route 66. Alebo si spravte cestu do Anaheimu na„najšťastnejšie miesto na Zemi“. Disneyland je domovom pre Vaše obľúbenépostavy, ako Mickey Mouse. Tu nájdete zábavu nie len pre mladých ale aj premladých srdcom. VO večerných hodinách si vychutnajte večeru v niektorých zmnohých etnických štvrtí.

Deň 13: Los Angeles - medzinárodné letisko Los Angeles, CA (21 ml/34 km)

Odchod domov.

Rýchla správa

Prosím, vyplňte všetky povinné polia.

E-mail je v nesprávnom formáte.

Telefón je v nesprávnom tvare, doporučujeme tvar "+421 9xx xxx xxx".

edovolenky.sk - všetky dovolenky na jednom mieste.
Sme skúsený tím odborníkov,
ktorý tu je pre vás už od roku 2009.

rozšírené vyhľadávanie

nerozhoduje

nerozhoduje

rozšírené vyhľadávanie