Ospravedlňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.
Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.
schránka je prázdna
Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.
Kto by nepoznal Winnetua a jeho verného druha Old Shutterlanda? Prvý film o náčelníkovi Apačov, Poklad na Striebornom jazere, vznikal práve v týchto miestach. S nami máte možnosť spoznať tieto krásne jazerá a vodopády národného parku. Prastaré lesy a bujná vegetácia sa zrkadlia v hladinách priezračných jazier neuveriteľne krásnych farieb: od smaragdovo-zelenej až po tyrkysovo-modrú. Vyššie položených 12 jazier tvorí skupinu Horných jazier, ktoré končia najväčším jazerom Kozjak. Z celkovej rozlohy národného parku tvorí les 157 km2, lúky 35 km2 a približne 2,2 km2 pripadá na jazerá a vodopády. Najvyšší vodopád je Plitvica, v blízkosti vchodu č.1, kde voda malej prítokovej riečky padá z visiaceho bočného údolia do 72 m hlbokej Koranskej priepasti. Zvláštnosťou Plitvických jazier sú bariéry medzi jednotlivými jazerami. Netvoria ich skaly, ale vápencové naplaveniny a vápencovo-tufové výtvory, ktoré vznikali v priebehu posledných 4 000 rokov.
Záhreb je hlavným mestom Chorvátska a obchodným i univerzitným centrom. Je mestom kultúry, umenia a zábavy. Vznikol spojením dvoch stredovekých osád – Kaptolu a Gradecu, ktoré dodnes tvoria staré mestské jadro Horného mesta. Záhreb má spolu s predmestím približne milión obyvateľov. Staré barokové jadro je utkané zo starých kamenných ulíc a budov, mnohých kostolov, majestátnej katedrály a moderných obchodov. Nájdete tu množstvo barov, príjemných kaviarní a reštaurácií.
Odchod z Bratislavy bude v nočných hodinách.
V ranných hodinách príchod do Plitvíc. Aby ste sa nikam nemuseli ponáhľať a mali dostatok priestoru urobiť si aj pekné snímky, návšteve národného parku Plitvické jazerá vyhradíme takmer celý deň. V podvečerných hodinách sa presuniete do Záhrebu. Stihnete ešte večernú návštevu mesta, nákupy, prípadne večerné posedenie v reštaurácii či kaviarni.
Odchod zo Záhrebu na Slovensko bude neskoro večer, v ranných hodinách je plánovaný príchod do Bratislavy.
V cene nie je zahrnuté:• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni UNIQA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)
• odporúčané vreckové 250 HRK
• poplatok za miestenku (môžete si určiť presné miesto v autobuse) - 5 €
• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď nižšie)
Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):
• vstupné do parku Plitvické jazerá so sprievodcom 130 - 250 HRK podľa sezóny a počtu záujemcov
Príplatky za nástupné miesta:
• Bratislava - bez príplatku
• Trnava - 3,00 €
• Nitra - 5,00 €
rozšírené vyhľadávanie
rozšírené vyhľadávanie
Pri väčšine zájazdov je možná zmena termínu alebo storna zájazdu,
vzhľadom na situáciu ohľadom koronavírusu.
Táto možnosť platí pre nové rezervácie prijaté od 16. 3. 2020.
Ďaľšie informácie vám radi poskytnú naši predajcovia.
Podľa nariadenia je naša kamenná pobočka zatvorená do odvolania.
Stále sme vám však k dispozícii na telefónoch a emailoch.