Callcentrum 9:00 – 18:00
tel. / fax: +421 244 888 999
mobil: +421 904 881 999

Zavoláme Vám!

Na Vami zadané číslo Vás skontaktujeme

Telefón:

Napíšte nám!

Sem prosím vpíšte Vašu požiadavku

E-mail:

Text:


Zájazd na F1, Hungaroring 2014
Autobusový zájazd na preteky F1, 27.7.2014 Hungaroring  Budapešť.
Poznávacie zájazdy 2014
Dovolenka 2014

Krajiny

Zobraziť všetky »

Dovolenka Taliansko


Aktuálna ponuka zájazdov Taliansko cez slovenské CKAktuálna ponuka zájazdov Taliansko cez rakúske CK / odporúčame najma pri individuálnej dopraveTaliansko je známe svojimi piesočnatými plážami  a hlavne sever Talianska je plný dovolenkárov počas letnej sezóny. Nájdeme ho v južnej Európe na Apeninskom poloostrove. Známe sú ostrovy Sicília a Sardínia a niekoľko menších ostrovčekov ako Ischia, Capri, Elba a Liparské ostrovy. Celková rozloha Talianskej republiky je 301 277 km2 . Jeho susediacimi krajinami sú Vatikán, San Maríno, Francúzsko, Švajčiarsko, Slovinsko a Rakúsko. Štyri sopky nájdeme na juhu tejto krajiny. A to sú Vezuv, Etna, Vulcano a Stromboli. Z toho tri sú činné.  Obmýva ho niekoľko morí a to sú Tyrhénske more, Jadranské, Iónske, Ligúrske a Stredozemné. Vo Vatikáne nájdete veľmi veľa historických pamiatok a nachádza sa v ňom aj príbytok pápeža. Tými pamiatkami sú nepochybne Sixtínska kaplnka, Guvernérsky palác, bazilika svätého Petra, Vatikánske múzea, Bazilika svätého Petra.

Väčšina kultúrnych pamiatok je zapísaná do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Keď budete na dovolenke, tak určite nevynechajte návštevu známych miest ako je napríklad Verona, alebo Benátky.  A tiež Florenciu a Neapol.  Hlavným mestom Talianska je Rím. Žije tu vyše 2.5 mil obyvateľov z celkového počtu obyvateľov Talianska 60 mil. Drvivá väčšina obyvateľov sú rímsko - katolíci (až 97 %), je to veľmi veriaci národ. Čo sa týka etnického zloženia krajiny, tak 95 % tvoria taliani, zvyšok prisťahovalci.

Talianska kuchyňa je známa hlavne talianskou pizzou, ktorú treba ochutnať. Tí mlsnejší si pochutia na talianskej zmrzline. Dokonca aj kornútok na zmrzlinu vynašli práve taliani.  Najznámejším dezertom pre talianov je Tiramisu, ktoré v preklade znamená zdvihni ma. Hlavnými prísadami sú káva a čokoláda. Tak isto stojí za to ochutnať syrové, alebo ryžové pokrmy z Álp. Patria sem aj dary mora, alebo vynikajúce omáčky. Taliani robia aj cestoviny mnohých chutí. Veď sa tu aj produkuje približne 500 druhov syra. 
Dovolenku v Taliansku môžete využiť aj na rozšírenie svojho šatníka. Práve Taliani sa pýšia svojou módou. Môžte sa tu obliecť do svetových značiek ako sú neodmysliteľne Armani alebo Versace. 
Taliansko je aj kolískou niektorých umelcov. Medzi najznámejších patrí napríklad Giotto alebo Botticelli. Počasie je tu počas leta horúce a slnečné, a zimy bývajú mierne. Ak nechcete byť ubytovaní v hoteli, tak môžete skúsiť aj ubytovanie penziónoch, apartmánoch alebo moteloch. Nájdu sa tu aj turistické ubytovne. V taliansku nájdete aj hory aj jazerá a práve preto si tu môže každý zažiť svoju vysnívanú dovolenku. Pre tých, čo nechcú odpočívať pri mori, majú možnosť navštíviť sever Talianska, ktorý skrýva Dolomity. V Dolomitoch nájdete skvelé lyžiarské strediská. Na dovolenku do Talianska môžte vycestovať s platným cestovným pasom, alebo na občiansky preukaz. Dovolenka na apeninskom polostrove ponúka aj zábavu vo forme návštev rôznych galérií, alebo múzeí. Taliani sú temperamentní ľudia, ktorí  sršia energiou. Nadšenci športu si môžu pozrieť futbalové zápasy. Veď futbal je tu aj národným športom. Už len cestou z reštaurácie, či z nákupov zbadáte na ulici deti, ktoré sa hrajú futbal.  Táto dovolenka ponúka aj možnosť športu. Na severe lyžovanie v Alpách a samozrejme južnejšie jachting a potápanie. Nachádzajú sa tu aj liečivé kúpele a termálne vody. Dokonca aj Taliani sa v lete premiestňujú. Ale to len z jedného rozpáleného miesta na druhé, a to na pláž. Prenájmu si byt a potom nič iného nerobia len od rána do obeda si užívajú relax na pláži a slnenie.

V Taliansku v Benátkach sa pravidelne každý rok koná Benátsky karneval, ktorý je plný osláv a zábavy. Trvá dva týždne, začína v polovici februára a končí koncom mesiaca. Prichádzajú sem všetky národy sveta. Karneval začína Pádom anjela, pokračuje hudobnými sprievodmi, všetko sa odohráva na Námestí sv. Marka, kde je obrovské pódium, na ktorom sa konajú rôzne divadelné, spevácke a hudobné predstavenia. Nielen námestia, ale všetky uličky sú plné nie len turistov, ale hlavne domácich obyvateľov, ktorý sú prezlečení do dobových masiek. Benátčania, tak isto ako aj všetci Taliani, sú veľmi milí, usmievaví, srdeční, ochotní vysvetliť cestu a vytvoriť výbornú náladu všetkým turistom.

Dovolenka Taliansko Bibione


Dovolenka Taliansko 2013


Dovolenka Taliansko apartmány


Dovolenka Taliansko Toskánsko


Dovolenka Taliansko Lignano


Dovolenka Taliansko all inclusive


Taliansko letecky


Taliansko autobusom